דף הבית מאמרים גיל המעבר - הלידה מחדש של האישה שבך!

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את coachguide.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Coachguide.co.il עמוד הבית
אימון אישי, זוגיות, החלטות עסקיות, צמיחה אישית...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
חיפוש באתר
חיפוש באתר
 
 
קישורים מומלצים
WayToB
תות תקשורת ותוצאות
גיורא פריבס
כל הקישורים
+ הוספת קישור

גיל המעבר - הלידה מחדש של האישה שבך! / רונית לוי-תלמי

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
בגיל המעבר גופך חווה שינוי משמעותי, שינויים הורמונאליים, מערכת העצבים משתנה, המוח משתנה, הרפואה המערבית קוראת לזה - מנופאוזה. מנקודת המבט הרפואית המערבית- מנופאוזה נחשבת כמחלה ולא כתהליך פיזיולוגי נורמאלי וזה בניגוד מוחלט לפרספקטיבה של הרבה תרבויות, שבהן המנופאוזה היא חלק טבעי של מהלך החיים ואירוע חיובי בחייה של האישה.

מחקרים, שנעשו בתרבויות מסורתיות עולה שהשקפה תרבותית של המנופאוזה מקושרת ישירות לסימפטומים של המנופאוזה. אם ההשקפה התרבותית לגבי המנופאוזה שלילית, כפי שזה בארצות הברית, הסימפטומים שחיכים למדי ולעומת זאת אם המנופאוזה נצפית באור חיובי, הסימפטומים פחות שחיכים. התמקדות מיוחדת נעשה על לנשים אינדיאניות משבט המאיין, במטרה לבדוק את ההשפעה התרבותית על המנופאוזה, בה בדקו רמות הורמונים, צפיפות עצם והיסטוריה רפואית ב – 52 נשים לאחר גיל המעבר.

התוצאות – אף אישה לא חוותה סימפטומים כמו – גלי חום או סימפטומים אחרים של גיל המעבר, לא הייתה עדות לאוסטיאופורוזיס, למרות העובדה שהפרופיל ההורמונאלי שלהן היה זהה לנשים אמריקניות.

מסקנת המחקר הייתה שהגישה של נשות המאיין כלפי המנופאוזה הייתה הגורם למעבר ללא סימפטומים. הן רואות את המנופאוזה כאירוע חיובי, אשר ייתן להן כבוד ומנוחה מהבאת ילדים לעולם.

בואו נדבר עכשיו לב אל לב – גיל המעבר מפחיד אותנו לא רק בגיל המעבר, אלא גם הרבה לפני זה. בעולם המערבי של ימינו, כאשר ל'צעירות' נותנים את המקום הראשון, הפחד הופך לחרדה כבר מגיל צעיר. נשים החוצות את קו ה – 40 ואפילו למטה מזה, מתחילות להרגיש בסימפטומים מדומים ובדיחות חברתיות מוסיפות את הארס שלהן לבניית התפיסה המבהילה הזאת.

פעם אמר מישהו חכם, שאיך שאתה חיי את החיים שלך כל תקופות חייך, ככה אתה חי גם את שנותיך המאוחרות. זאת אומרת, שמי שהתחיל מוקדם לצאת ממבוך העכברים החברתי, המתייחס לגיל מבוגר כאל מלכודת דורסנית, כאל מחלה, לא נכנס למלכודת הזאת לעולם. מי שמרגיש צעיר כשהוא צעיר, יישאר צעיר לנצח.

תקופה זו יכולה לציין פרידה מתפקידים עתיקים וכניסה לחיי התאהבות מחדש בעצמך. יש לך זמן פנוי לבנות עצמך מחדש, לעצב וליצור את הזהות הפנימית שלך. בגיל המעבר, יש לך הכוח והזמן להשתמש בתעצומות הנפש ובחכמה המצטברת להיות סוף, סוף האישה שאת!

הגוף מגיב אחרת, זה אומר, שהוא דורש התייחסות. אחרי 50 שנה של הפקרות (מזון לא בריא ואכילה מיותרת, חוסר תנועה, חיים עם לחץ וכו') הגוף מבקש תשומת לב מיוחדת. ו – מגיע לו! זה הזמן להקשיב לגוף... זה הזמן להקשיב לנפש... זה הזמן לעשות שינוי. הקרקע מוכנה, האינטליגנציה נרכשה, השטח פנוי – כל מה שנותר הוא הגישה הנכונה והבנייה המחודשת של חיי אישה, כפי שכל הזמן רצית לחיות אותם!

האימון יפתח בפניך דלת להסתכל על עצמך כאישה חדשה ולחיות עצמך כמו שתמיד חלמת להיות. נעבוד על גישה פנימית, אמונה עצמית ומחויבות לעצמך. נמצא את הפוטנציאל החבוי בך ונוציא אותו לאור, נחשוף את הכוח שלך ונלמד להשתמש בו להנהגה מחודשת של חייך!
מאת רונית לוי-תלמי
דוא"ל: ronitlt51@gmail.com
קישור לאתר: Http://www.ronitlt.co.il
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
מאמרים אחרונים
מי אני ואיך אני מחליט? / שירן רז
סוד הכלים השלובים-אימון אישי ואסטרולוגיה / רות אהרוני
ואהבה יש? / בני מרגליות
יציבות רגשית / פלטיאל אריה
פרסומות

מודעות דרושים
ל- Coachguide.co.il דרוש/ה
מנהל/ת תוכן ושיווק לאתר, למשרה חלקית.
לפרטים נא לשלוח קו"ח למייל:
עמוד הבית | מאמרים | קישורים מומלצים | הזנת תכנים | יצירת קשר | תקנון האתר
  
האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתריםadli bilirkisi