איומון אישי ,מאמרים , כתבות
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
שני בני אדם מחליטים לחלוק את החיים ביחד. מדוע הם כמהים לזוגיות? מה מניע אותם לעשות זאת?
יש כאלה הטוענים שהדבר נמצא בקוד הגנטי שלנו במטרה לשמר ולפתח את האנושות. אכן הדבר מאוד הגיוני ואם כן מה הסיבה לכך שהטבע לא דאג גם שכל זוגיות תצלח?יש הסכמה כללית שהכול " בא מהראש" . או במילים אחרות החיים שלנו הם תוצאה של הפרשנות שלנו למציאות בה אנו חיים. כמה פעמים כעסנו על מישהו כתוצאה מסיפור מסוים שסיפרנו לעצמנו ולאחר שיחה, בה התבררו העובדות, כל הרגשות שלנו השתנו. נסו לדמיין לרגע מקרה בו מישהו לא קיים הבטחה
שהבטיח לכם. מה חשבתם ומה היו התחושות שלכם. נסו לשחזר כיצד השתנו הרגשות שלכם לאחר ששוחחתם עם האדם הזה או כאשר התברר לכם שהאירוע אינו משליך שום דבר באשר ליחסים בניכם.במקרים רבים קונפליקטים בזוגיות נובעים מתפיסות עולם שונות וציפיות שהצד השני יבין אותם ויפעל על פי הם. " אחרי 20 שנות נשואים אני מצפה שהוא ידע ש..."
אולי רק אלוהים יודע מה כל אחד מאיתנו באמת רוצה. לנו, בני התמותה, אלוהים נתן מוח לחשוב, פה לדבר ואוזניים לשמוע ועיניים לראות.לכול אחד מבני הזוג עולם משלו. במציאות החיים שלנו ההישגית והמהירה נוצרים פערים גדולים בין החיים שחשבנו שנחיה לחיים שאנו מממשים. אבל זה לא נגמר כאן. גם בן הזוג השני חי באותה המציאות וכך אנו מצפים שכל אחד יפתור את הבעיה של השני. שיקל עלינו ולא יכביד עלינו.זוגיות טובה זו מתנה לחיים ומתנות אפשר להעניק ולקבל.
זוגיות טובה היא זוגיות תומכת ושותפות מלהיבה בדרך. זוגיות איננה גזרה אלא קשר נדיר שיש לטפח. לשם כך עלינו להכיר ראשית את עצמנו היטב. לדעת מה חשוב לנו לממש בעולם, איך אנחנו פועלים, איך אנחנו מפרשים את המציאות, איך אנחנו מחליטים ומה אנחנו רוצים להעניק לזוגיות.
כאשר הנקודות האלה, וכמה נושאים נוספים יהיו בהירים לנו, נוכל לפנות ולהעניק לבן הזוג השני. פעולה זו לכשעצמה, כאשר רק בין זוג אחד עושה עבודה – מביאה לשינוי. כאשר שני בני הזוג עושים את העבודה במקביל נוצרת דרך מדהימה בתהליך מרתק. הנאה, התלהבות ואושר מחליפים מערכת יחסים של ציפיות, תסכול וההאשמות. זוגיות שאיננה עובדת, כמוה כמחלה שאיננה מטופלת. היא מחריפה, מכאיבה, מדבקת לסביבה ואף עשויה להסתיים במוות של חיי הנישואין.


כאשר זוגיות איננה עובדת במיטבה אנו מחויבים לפעול. אנו מחויבים לטפח את הזוגיות שלנו כי אנחנו רוצים חיים מאושרים בחיינו בעולם הזה וזה מגיע לנו.מאת נעמה רגב-מאמנת אישית וזוגית
דוא"ל: shefa10@shefa.be
קישור לאתר: Http://shefa.be
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
חזרה לעמוד